Cieszyński portal sportowy - lyzwiarstwo-figurowe

aktualności

Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego
20.03.2020
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

Niestety, z powodu pojawienia się koronawirusa w Polsce i wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, sezon łyżwiarski w tym roku zakończył się wcześniej. Niemniej jednak sporo udało się osiągnąć. Dwie łyżwiarki Klubu Sportowego Cieszyn Kamila Paś i Oliwia Gawęda wzięły udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w tym roku odbywała się w Cieszynie. Dwóm młodszym zawodniczkom Julii Mrozek i Wandzi Mrozek udało się zakwalifikować do Mistrzostw Polski Młodzików w Katowicach. Miał to być nasz powrót na tą imprezę po czterech latach nieobecności, niestety Mistrzostwa zostały odwołane z uwagi na epidemię

W tym roku 8 naszych zawodniczek, w tym jedna debiutantka – Paulina Gunia, brało udział w 9 ogólnopolskich zawodach i jednych międzynarodowych. Dziewczyny zdobyły 2 miejsca na podium. Wanda Mrozek zajęła II miejsce w klasie brązowej na zawodach o Złotą Łyżwę Podhala, a Oliwia Gawęda III miejsce w klasie Junior Młodszy B na zawodach Opolska Łyżwa. Niewątpliwym sukcesem było też 7 miejsce Julii Jarco w klasie brązowej na zawodach w Opolu, która cały ten sezon rywalizowała z zawodniczkami starszymi od siebie. Sukcesów sportowych być może byłoby i więcej, gdyby nie przedwczesne, niespodziewane zakończenie sezonu w całym kraju. Jeszcze w tym roku nasz klub planował wystawienie nowego zawodnika w klasie wstępnej – Mikołaja Słobodziana oraz po raz pierwszy dwóch zawodniczek-amatorek Kamili Chmiel i Sary Kopoczek, które miały zadebiutować  w kategoriach dodatkowych. Obydwie są wychowankami programu „Chodź na łyżwy”, w którym nasz klub uczestniczył już po raz drugi.

W tym sezonie podjęliśmy również działania mające na celu popularyzację łyżwiarstwa figurowego i miasta Cieszyna prezentując umiejętności naszych zawodników na pokazach przy okazji imprez na lodowiskach w regionie. Gościliśmy w ten sposób m.in w Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Ustroniu i Żorach. Wzięliśmy także udział w charytatywnym FAScynującym Meczu Hokeja na Lodzie z Gwiazdami w Cieszynie, który był jednym z najciekawszych wydarzeń sportowych w tym sezonie. Zawodnicy i trenerzy naszego klubu wzięli udział w rewii „Sněhurka na ledě”, która w tym sezonie miała swoje tournée w Czechach i Słowacji. W przyszłym roku pod nazwą „Królewna Śnieżka on ice” zawita do Polski - zapraszamy!

Prężnie w tym roku działała nasza szkółka łyżwiarska, do której trafiło sporo wspaniałych dzieci, które mamy nadzieję, zasilą w przyszłości szeregi naszego klubu. Ponadto uruchomiliśmy zajęcia dla dorosłych, które cieszyły się ogromną popularnością.

Wszyscy liczymy na to, że zarówno dzieci, jak i nasi wspaniali trenerzy (Lukáš Rakowski, Laura Raszyková, Jakub Kršňák i Terezie Houšková) nie stracą formy w tym trudnym okresie i pełni energii rozpoczną nowy sezon. Zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Tekst i fot. KS Cieszyn

 

Udostępnij:
menu