Cieszyński portal sportowy - lyzwiarstwo-figurowe

aktualności

Wyniki cieszyńskich łyżwiarek figurowych
31.01.2020
Miejsce wydarzenia:
Oświęcim
Główne zdjęcie aktualności

W dniach 24-26 stycznia 2020 r. w Oświęcimiu odbyły się ogólnopolskie zawody w łyżwiarstwie figurowym, tj. Puchar im. Krystyny Mydlarz oraz II Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Południa. W zawodach tych wystartowało 6 zawodniczek KS Cieszyn w różnych kategoriach wiekowych.

Na czwartych miejscach w Pucharze im. Krystyny Mydlarz uplasowały się: Kamila Paś w kategorii junior młodszy A zdobywając łącznie 64,19 pkt (najlepszy wynik w karierze) oraz Oliwia Gawęda w kategorii junior młodszy B zdobywając łącznie 51,17 pkt. Obie zawodniczki powinniśmy zobaczyć na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych „Śląskie 2020” w łyżwiarstwie figurowym, która w dniach 20-23.02.2020 r. odbywać się będzie w Cieszynie na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. Ponadto w Pucharze im. Krystyny Mydlarz wystartowały dwie zawodniczki w klasie srebrnej U11, tj. Julia Słobodzian zajmując 6 miejsce i zdobywając 15,45 pkt oraz Paulina Gunia zajmując 7 miejsce i zdobywając 14,20 pkt (dla Pauliny był to pierwszy w życiu start w zawodach).

Natomiast w II Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Południa rywalizowały dwie zawodniczki KS Cieszyn. W klasie brązowej U9 Julia Jarco zajęła 37 miejsce zdobywając 12,86 pkt (trzeba zaznaczyć, iż Julia startowała w klasie wyższej, tj. konkurowała z zawodniczkami starszymi od siebie), zaś w klasie srebrnej U11 Sara Nawrat zajęła 15 miejsce zdobywając 22,50 pkt. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Tekst i fot. KS Cieszyn

Udostępnij:
menu